Dell Plus Core Ultra 9 288V, 32GB, 1TB SSD, 16″ Touch, Win11
1,400.00 USD
Dell Plus Core Ultra 9 288V, 32GB, 1TB SSD, 16″ Touch, Win11
- Processor:?Intel Core Ultra 9 288V
- RAM: 32GB DDR%
- Storage: ?1TB SSD
- Graphics: Intel Arc Graphics 140V
- Display: 16.0″ FHD Touch
- OS: Win 11 Home
Out of stock
6
People watching this product now!
SKU:
LDB16250-9052BLU-PUS
Categories: Back to School, Business
Description
Dell Plus Core Ultra 9 288V, 32GB, 1TB SSD, 16″ Touch, Win11
| Model | |
| Brand | DELL |
| Series | Inspiron Plus |
| Model | DEL-LDB16250-9052BLU-PUS/RB |
| Color | Blue |
| Operating System | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| CPU | |
| CPU Type | Intel Core Ultra 9 (Series 2) |
| Processor Name | Intel Core Ultra 9 288V |
| Number of Cores | 8-core (4P+4E) Processor |
| CPU L3 Cache | 12 MB |
| Display | |
| Screen Size | 16.0″ |
| Touchscreen | Touch Screen |
| Wide Screen Support | Yes |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Graphics | |
| GPU/VPU | Intel Arc Graphics 140V |
| Video Memory | Shared system memory |
| Graphic Type | Integrated Card |
| Storage | |
| SSD | 1 TB |
| Memory | |
| Memory | 32GB |
| Optical Drive | |
| Optical Drive Type | No |
| Communications | |
| WLAN | 802.11be Wireless LAN |
| WiFi Generation | Wi-Fi 7 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Ports | |
| USB | 1 x USB-A 3.2 |
| 1 x USB-C 3.2 | |
| Thunderbolt | 1 x Thunderbolt 4 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 |
| Audio Ports | 1 x Headphone/Microphone Combo Jack |
| Input Device | |
| Backlit Keyboard | Backlit |
| Other Input Devices | Fingerprint Reader |
| Webcam | 1080p FHD |
Additional information
| Brand | Dell |
|---|---|
| Processor | CORE ULTRA 9 288V |
| RAM | 32 GB DDR5 |
| Storage | 1TB SSD NVMe |
| Graphics | Intel Arc Graphics |
| Display | 16″ Full HD |
| OS | Windows 11 |
