ASUS Vivobook X1404 Laptop, 14″ FHD Intel Core i5-1334U, 12GB DDR4 RAM, 256GB SSD, Wi-Fi 5, Windows 11
527.00 USD
ASUS Vivobook X1404 Laptop, 14″ FHD Intel Core i5-1334U, 12GB DDR4 RAM, 256GB SSD, Wi-Fi 5, Windows 11
- Processor:Intel Core i5-1334U
- RAM: 12GB DDR54Ram
- Storage: 256GB SSD
- Graphics: Intel UHD Graphics
- Display: 14?FHD
- OS: Windows 11
Out of stock
13
People watching this product now!
SKU:
90NB10I1-M016B0
Category: Consumer
Description
ASUS Vivobook X1404 Laptop, 14″ FHD Intel Core i5-1334U, 12GB DDR4 RAM, 256GB SSD, Wi-Fi 5, Windows 11
| Category | Specification |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Series / Model | VivoBook 14 ? X1404VA-I512256 |
| Color | Blue |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core? i5-1334U |
| CPU Speed | Base 0.9 GHz, Up to 4.6 GHz |
| Cores / Threads | 10 Cores / 12 Threads |
| Cache | 12 MB L3 |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display Size | 14 Inches |
| Display Resolution | 1920 ? 1080 (FHD) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Touchscreen | No |
| RAM | 12 GB DDR4 |
| Memory Speed | 2800 MHz |
| Max RAM Supported | Up to 40 GB |
| Storage | 256 GB PCIe NVMe SSD |
| Storage Upgrade | Up to 2 TB SSD |
| Wireless | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 1 ? USB 2.0 Type-A |
| 2 ? USB 3.2 Gen 1 Type-A | |
| 1 ? USB 3.2 Gen 1 Type-C | |
| HDMI | 1 ? HDMI |
| Audio Jack | 1 ? 3.5 mm Combo |
| Power Source | AC & Battery |
| Dimensions (L ? W ? H) | 12.79 ? 8.42 ? 0.7 inches |
| Weight | 3.1 lbs |
| Bundle | Laptop Cooler |
| What?s in the Box | ASUS VivoBook Laptop |
Additional information
| Brand | ASUS |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-1334U |
| Display | 14″ FHD |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage | 256GB |
| OS | Windows 11 |
