Acer Aspire?14?AI?A14?52MT?701K ? 14??FHD?Touch ? Intel Core Ultra?7?258V ? 32?GB?LPDDR5X?? 1?TB?NVMe SSD ? Intel Arc?140V ? Win?11 ? Iron
995.00 USD
Acer Aspire?14?AI?A14?52MT?701K ? 14??FHD?Touch ? Intel Core Ultra?7?258V ? 32?GB?LPDDR5X?? 1?TB?NVMe SSD ? Intel Arc?140V ? Win?11 ? Iron
- Processor: Intel Core Ultra?7?258V
- RAM: 32?GB LPDDR5X?8533?(onboard)
- Storage: 1?TB SSD NVMe
- Graphics: Intel Arc?140V (integrated)
- Display: 14??FHD?Touch
- OS: Win?11
Out of stock
5
People watching this product now!
SKU:
NX.JDJAA.003
Categories: Back to School, Business
Description
Acer Aspire?14?AI?A14?52MT?701K ? 14??FHD?Touch ? Intel Core Ultra?7?258V ? 32?GB?LPDDR5X?? 1?TB?NVMe SSD ? Intel Arc?140V ? Win?11 ? Iron
| Category | Details |
|---|---|
| Product Type | Laptop |
| Operating System | Windows?11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra?7?258V |
| CPU Cores / Threads | 8?cores / 8?threads (4P + 4E) |
| CPU Base / Boost | Up to?4.5?GHz |
| Cache | 8?MB?L3 |
| Memory | 32?GB LPDDR5X?8533?MHz (onboard, dual?channel, non?upgradable) |
| Storage | 1?TB PCIe?Gen?4 NVMe?M.2 SSD |
| Graphics | Intel Arc Graphics?140V (integrated) |
| Display Size | 14? |
| Display Resolution | FHD?(1920???1200) |
| Display Type | IPS, multitouch, 16:10, 300?nits |
| Touchscreen | Yes |
| Audio | Stereo speakers |
| Wireless | Wi?Fi?6E |
| Bluetooth | 5.3 |
| Battery | 65?Wh Li?ion polymer |
| Power Supply | 65?W USB?C PD charger |
| Dimensions (W ? D ? H) | 318.9???225.1???11.8?16.9?mm |
| Weight | 1.40?kg (3.09?lb) |
| Color | Iron |
| Port?1 | USB?A?3.2?Gen?1 (5?Gb/s) |
| Port?2 | USB?A?3.2?Gen?1 (5?Gb/s, Sleep & Charge) |
| Port?3 | HDMI?2.1 |
| Port?4 | USB?C?Thunderbolt?4 |
| Port?5 | USB?C?Thunderbolt?4 |
| Port?6 | Headphone/microphone combo |
| Security | Firmware TPM, IR FHD camera with Windows Hello |
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Processor | CORE ULTRA 7 258V |
| Storage | 1TB SSD NVMe |
| Graphics | Intel Arc Graphics |
| Display | 14″ Full HD Touch |
| OS | Windows 11 |
