Dell Plus 16″ FHD+ Touch Intel Core Ultra 9 288V 3.3 GHz up to 5.1 GHz 32GB RAM 1TB PCIe NVMe M.2 SSD Intel Arc Graphics Windows 11
1,555.00 USD
Dell Plus 16″ FHD+ Touch Intel Core Ultra 9 288V 3.3 GHz up to 5.1 GHz 32GB RAM 1TB PCIe NVMe M.2 SSD Intel Arc Graphics Windows 11
- Processor: Intel Core Ultra 9 288V
- RAM: 32GB DDR5 RAM
- Storage: 1TB SSD NVMe
- Graphics: Integrated Intel ARC Graphics
- Display: 16″ Touchscreen FHD+
- OS: Windows 11
15
People watching this product now!
SKU:
PLUS LDB16250-9052BLU-PUS
Category: Business
Description
Dell Plus 16″ FHD+ Touch Intel Core Ultra 9 288V 3.3 GHz up to 5.1 GHz 32GB RAM 1TB PCIe NVMe M.2 SSD Intel Arc Graphics Windows 11
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Model | LDB16250-9052BLU-PUS |
| Part Number | LDB16250-9052BLU-PUS |
| Product Type | 16″ Mainstream Laptop |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 9 288V |
| Cores | 8-Core |
| RAM | 32 GB |
| Storage | 1 TB SSD |
| Graphics | Intel Arc Graphics |
| Screen Size | 16″ |
| Display | Touchscreen |
| Resolution | 1920 × 1200 |
| Wireless | Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3 |
| Ports | Thunderbolt 4, USB-C, USB-A, HDMI 2.1, Audio Jack |
| Webcam | 1080p FHD Camera |
| Ethernet | No |
| Optical Drive | No |
| Battery | 4-Cell 64Wh |
| Color | Blue |
| Weight | 4.61 lb |
Additional information
| Brand | Dell |
|---|---|
| Processor | CORE ULTRA 9 288V |
| Display | 16″ Full HD |
| Graphics | Intel Arc Graphics |
| Storage | 1TB SSD NVMe |
| OS | Windows 11 |
