HP 15?fd0152ne Intel Core i3?1315U ? 8 GB DDR4 256 GB NVMe SSD ? Intel UHD Graphics ? 15.6? FHD ? FreeDOS
415.00 USD
HP 15?fd0152ne Intel Core i3?1315U ? 8 GB DDR4 256 GB NVMe SSD ? Intel UHD Graphics ? 15.6? FHD ? FreeDOS
- Processor: Intel Core i3?1315U
- Storage: 256 GB PCIe NVMe SSD
- Graphics: Intel UHD Graphics
- Display: 15.6? FHD (1920?1080) Anti?Glare Display
- Operating System: FreeDOS
Out of stock
12
People watching this product now!
SKU:
B05B4EA
Categories: Back to School, Consumer, Education
Description
HP 15?fd0152ne Intel Core i3?1315U ? 8 GB DDR4 256 GB NVMe SSD ? Intel UHD Graphics ? 15.6? FHD ? FreeDOS
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series / Model | 15?fd0152ne |
| Color | Natural Silver |
| Processor | Intel Core i3?1315U (6 Cores, up to 4.5 GHz, 10 MB Cache) |
| Memory | 8 GB DDR4?3200 (1?8 GB) ? 2 SODIMM slots, 1 free |
| Storage | 256 GB PCIe NVMe SSD |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | 15.6? FHD (1920?1080) Anti?Glare, micro?edge |
| Optical Drive | None |
| Webcam | None |
| Audio | Dual stereo speakers, integrated microphones |
| Networking | Wi?Fi 5, Bluetooth 5.x |
| Ports 1 | 1? USB?C |
| Ports 2 | 2? USB?A |
| Ports 3 | 1? HDMI |
| Ports 4 | 1? Headphone/microphone combo jack |
| Keyboard | English/Arabic layout |
| Pointing Device | Touchpad with multi?touch gesture support |
| Battery | 3?cell Li?ion |
| Dimensions (W ? D ? H) | Approx. 35.8 ? 24.2 ? 1.8 cm |
| Weight | ~1.65 kg |
| Operating System | FreeDOS |
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Processor | Intel Core i3-1315U (Up to 4.50GHz) |
| Storage | 256GB NVMe |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | 15.6″ Full HD |
| OS | FreeDos |
