HP 15-FD0371NIA ? 15.6? ? Core i7-1355U ? 8GB Ram ? 512GB SSD ? MX570 2GB
HP 15-FD0371NIA ? 15.6? ? Core i7-1355U ? 8GB Ram ? 512GB SSD ? MX570 2GB
- Processor: Intel Core i7-1355U
- RAM: 8GB DDR4 RAM
- Storage: 512GB SSD
- Graphics: Nvidia GeForce MX570 2GB
- Display: 15.6″ FHD
- OS: DOS
8
People watching this product now!
SKU:
15-FD0371NIA
Category: Consumer
Description
HP 15-FD0371NIA ? 15.6? ? Core i7-1355U ? 8GB Ram ? 512GB SSD ? MX570 2GB
| Category | Specification |
|---|---|
| Processor (CPU) | Intel Core i7-1355U (12MB cache, 10 cores, 12 threads, up to 5.00GHz) |
| Processor Generation | 13th Generation |
| Graphics (GPU) | NVIDIA GeForce MX570 A, 2GB |
| Memory (RAM) | 8GB DDR4-3200 MHz (1 ? 8GB) |
| Storage | 512GB M.2 PCIe NVMe SSD |
| Display Size | 15.6? (39.6 cm) |
| Display Resolution | Full HD (1920 ? 1080) |
| Display Type | Micro-edge, anti-glare, non-touch |
| Brightness | 250 nits |
| Color Gamut | 45% NTSC |
| Keyboard | Backlit English Keyboard |
| Operating System (OS) | DOS |
| Camera | HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction & dual-array digital microphones |
| Wireless Connectivity | MediaTek Wi-Fi 6E MT7902 (1?1) & Bluetooth 5.3 |
| Ports | 1? USB-C (5Gbps, data only) ? 2? USB-A (5Gbps) ? 1? HDMI 1.4b ? 1? Headphone/Microphone combo ? 1? AC smart pin |
| Battery | 3-cell, 41Wh Li-ion polymer |
| Power Adapter | 65W Smart AC power adapter |
| Color | Natural Silver |
| Weight | 1.59 kg |
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-1355U 1.7GHz up to 5.0GHz |
| Display | 15.6″ Full HD |
| Graphics | 2 GB NVIDIA GeForce MX570 |
| Storage | 512GB NVMe |
| OS | FreeDos |
