Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAN8 Intel N100 8GB Ram 256GB Intel UHD Graphics
370.00 USD
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAN8 Intel N100 8GB Ram 256GB Intel UHD Graphics
- Processor: Intel Core N100
- RAM: 8GB RAM
- Storage: 256 SSD NVMe
- Graphics: Integrated Intel UHD Graphics
- Display: 15.6″ FHD Anti-glare
- OS: DOS
13
People watching this product now!
Description
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAN8 Intel N100 8GB Ram 256GB Intel UHD Graphics
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Model | 82XB00G3DP |
| Machine Type | 82XB |
| Product Type | 15.6″ Laptop |
| Operating System | None |
| Processor | Intel N100 |
| Processor Speed | Up to 3.4 GHz |
| Cores / Threads | 4 Cores / 4 Threads |
| Cache | 6 MB Intel Smart Cache |
| Chipset | Intel SoC Platform |
| RAM | 8 GB LPDDR5-4800 |
| Max RAM | 8 GB Soldered, Not Upgradable |
| Storage | 256 GB M.2 NVMe SSD |
| Max Storage | Up to 512 GB M.2 SSD |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Screen Size | 15.6″ |
| Display | FHD TN Anti-Glare |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Touchscreen | No |
| Keyboard | Arabic, Non-Backlit |
| Touchpad | Precision TouchPad |
| Camera | 720p HD with Privacy Shutter |
| Audio | Dolby Audio, Stereo Speakers |
| Microphone | Dual-Array Microphones |
| Wireless | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 |
| Ports | USB-C, 2× USB-A, HDMI 1.4, Card Reader, Audio Jack |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Ethernet | No |
| Battery | 47Wh |
| Power Adapter | 65W Round Tip |
| Security | Firmware TPM 2.0, Camera Privacy Shutter |
| Color | Abyss Blue |
| Material | PC-ABS |
| Dimensions | 359.3 × 235 × 17.9 mm |
| Weight | 1.55 kg |
| Included Accessories | Lenovo 15.6″ Casual Toploader |
| Certifications | RoHS, TÜV Low Blue Light, MIL-STD-810H |
| EAN / UPC | 199272363187 |
Additional information
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Processor | Intel Core Celeron N100 |
| Display | 15.6″ Full HD |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage | 256GB NVMe |
| OS | FreeDos |
