HP OmniBook X Flip X360 16?AS0023dx Black ? Intel Core Ultra 7 256V ? 16 GB LPDDR5x ? 1 TB PCIe Gen4 NVMe SSD ? Intel Arc 140V 8 GB ? 16? 2K Touch IPS ? Backlit Keyboard ? Windows 11 Home
970.00 USD
HP OmniBook X Flip X360 16?AS0023dx Black ? Intel Core Ultra 7 256V ? 16 GB LPDDR5x ? 1 TB PCIe Gen4 NVMe SSD ? Intel Arc 140V 8 GB ? 16? 2K Touch IPS ? Backlit Keyboard ? Windows 11 Home
- Processor: Intel Core Ultra 7 256V
- Storage: 1?TB PCIe Gen4 NVMe SSD
- Graphics: Intel Arc 140V GPU (8?GB)
- Display: 16? 2K (1920?1200) IPS Touchscreen
- Operating System: Windows 11 Home
Out of stock
13
People watching this product now!
SKU:
16-AS0023DX
Categories: Back to School, Business, Convertible
Description
HP OmniBook X Flip X360 16?AS0023dx Black ? Intel Core Ultra 7 256V ? 16 GB LPDDR5x ? 1 TB PCIe Gen4 NVMe SSD ? Intel Arc 140V 8 GB ? 16? 2K Touch IPS ? Backlit Keyboard ? Windows 11 Home
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series / Model | OmniBook X Flip X360 |
| Part Number (SKU) | 16?AS0023dx |
| Color | Black |
| Processor | Intel Core Ultra 7 256V (8 Cores, up to 4.8?GHz, 12?MB L3 Cache, Intel AI Boost NPU 47 TOPS) |
| Graphics | Intel Arc 140V GPU (8?GB dedicated) |
| Memory | 16?GB LPDDR5x?8533 (onboard) |
| Storage | 1?TB PCIe Gen4 NVMe M.2 SSD |
| Display | 16.0? 2K (1920?1200) IPS, multitouch?enabled, edge?to?edge glass |
| Touchscreen | Yes |
| Webcam | 5?MP IR camera with temporal noise reduction, dual array microphones |
| Audio | Poly Studio dual speakers, DTS:X Ultra |
| Networking | Wi?Fi 6E (2?2), Bluetooth 5.3 |
| Ports 1 | 1? Thunderbolt 4 USB?C 40?Gbps (PD, DP 2.1, HP Sleep and Charge) |
| Ports 2 | 1? USB?C 10?Gbps (PD, DP 1.4a, HP Sleep and Charge) |
| Ports 3 | 2? USB?A 10?Gbps |
| Ports 4 | 1? HDMI 2.1 |
| Ports 5 | 1? Headphone/microphone combo |
| Keyboard | Full?size, backlit, black opaque |
| Pointing Device | HP Imagepad |
| Battery | Up to 23?hours video playback, 3?cell Li?ion |
| Power / Electricity | 65?W USB?C AC Adapter ? Input: 100?240?V AC, 50?60?Hz |
| Dimensions (W ? D ? H) | 35.6 ? 24.56 ? 1.55?cm (14.02 ? 9.67 ? 0.61?in) |
| Weight | 1.88?kg (4.15?lb) |
| Operating System | Windows 11 Home |
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Processor | CORE ULTRA 7 256V |
| Storage | 1TB SSD NVMe |
| Graphics | Intel Arc Graphics |
| Display | 16″ Full HD |
| OS | Windows 11 |
