MSI Cyborg 15 15.6″ Full HD Intel Core 7 240H 16GB RAM NVIDIA GeForce RTX 5060 8 GB 512GB SSD Windows 11 Home
1,310.00 USD
MSI Cyborg 15 15.6″ Full HD Intel Core 7 240H 16GB RAM NVIDIA GeForce RTX 5060 8 GB 512GB SSD Windows 11 Home
- Processor: Intel Core Ultra 7 240H
- RAM: 16GB DDR5 RAM
- Storage: 512GB SSD NVMe
- Graphics: NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 GPU
- Display: 15.6″ 144Hz FHD Thin Bezel IPS
- OS: Windows 11
11
People watching this product now!
SKU:
B2RWFKG-071US
Category: Gaming
Description
MSI Cyborg 15 15.6″ Full HD Intel Core 7 240H 16GB RAM NVIDIA GeForce RTX 5060 8 GB 512GB SSD Windows 11 Home
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | MSI |
| Model | Cyborg 15 B2RWFKG-071US |
| Product Type | 15.6″ Gaming Laptop |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | Intel Core 7 240H |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Cores | 10-Core |
| RAM | 16 GB DDR5-5600 |
| Max RAM | Up to 96 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| GPU Memory | 8 GB |
| Screen Size | 15.6″ |
| Display | FHD IPS LCD |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Touchscreen | No |
| Wireless | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Ports | USB, LAN, HDMI |
| Webcam | Yes |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Battery | Lithium Polymer |
| Color | Translucent Black |
| Dimensions | 359 × 245 × 23 mm |
| Weight | 1.95 kg |
| Included Accessories | AC Adapter, Battery |
Additional information
| Brand | MSI |
|---|---|
| Processor | CORE 7 240H |
| Display | 15.6″ Full HD |
| Graphics | RTX 5060 8GB |
| Storage | 512GB NVMe |
| OS | Windows 11 |
