Dell Vostro?3520 ? 15.6? FHD 120?Hz Anti?Glare ? Intel Core?i3?1215U? 8?GB DDR4 ? 512?GB NVMe SSD ? Intel UHD Graphics
400.00 USD
Dell Vostro?3520 ? 15.6? FHD 120?Hz Anti?Glare ? Intel Core?i3?1215U? 8?GB DDR4 ? 512?GB NVMe SSD ? Intel UHD Graphics
- Processor: Intel?Core?i3?1215U
- RAM: 8?GB DDR4 (upgradable)
- Storage: 512?GB SSD NVMe
- Graphics: Intel UHD Graphics
- Display: 15.6? FHD (1920???1080) 120?Hz anti?glare, 250?nits
- OS: DOS
Out of stock
6
People watching this product now!
SKU:
N3001PVNB3520EMEA01
Categories: Back to School, Consumer, Education
Description
Dell Vostro?3520 ? 15.6? FHD 120?Hz Anti?Glare ? Intel Core?i3?1215U? 8?GB DDR4 ? 512?GB NVMe SSD ? Intel UHD Graphics
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Model / Part Number | Vostro?3520 ? N3001PVNB3520EMEA01_HOM (example SKU for i3?1215U / 8?GB / 512?GB / Carbon Black) |
| Color | Carbon Black |
| Type | Notebook |
| Chassis Material | Plastic |
| Dimensions (W ? D ? H) | 358.50?mm ? 235.56?mm ? 16.96?22.47?mm |
| Weight | 1.66?kg |
| Display Size / Type | 15.6? FHD (1920???1080), 120?Hz, anti?glare, IPS, 45% NTSC |
| Brightness | 250?nits |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Processor | Intel Core?i3?1215U (12th Gen), 6 cores / 8 threads, 1.2?GHz base, up to 4.4?GHz turbo, 10?MB cache, 15?W TDP |
| Processor Options | Up to Intel Core?i7?1255U (12th Gen) |
| RAM | 8?GB DDR4 (3200?MHz with Type?C config / 2666?MHz without), 2 slots, upgradable |
| Storage | 512?GB M.2?2230 PCIe NVMe Gen4 x4 SSD (Class?35) |
| Graphics | Intel UHD Graphics (integrated) |
| Discrete GPU Option | NVIDIA GeForce MX550, 2?GB GDDR6 |
| Camera | 720p HD @?30?fps, single integrated mic |
| Audio | Stereo speakers (2?W ??2), Realtek codec |
| Wireless | Intel Wi?Fi?6 2?2 (Gig+), Bluetooth?5.2 |
| Ports / Slots | 1? USB?3.2?Gen?1 Type?C (DP?1.4, on 12th?Gen w/Type?C config), 1? USB?3.2?Gen?1, 1? USB?2.0, HDMI?1.4, RJ?45 Ethernet, headset combo, SD?3.0 card reader |
| Battery | 3?cell 41?Wh Li?polymer (optional 4?cell 54?Wh) |
| AC Adapter | 65?W |
| Keyboard / Input | English/Arabic keyboard, 10?key numeric keypad, non?backlit (backlit optional) |
| Operating System | DOS (Windows?11 Pro/Home or Ubuntu optional) |
| Security | TPM?2.0, Noble Wedge lock slot |
| Special Features | ExpressCharge |
| Included Accessories | Power adapter |
Additional information
| Brand | Dell |
|---|---|
| Processor | Core i3-1215U (4.4GHz, 6 Cores) |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Storage | 512GB NVMe |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | 15.6″ Full HD |
| OS | FreeDos |
