Lenovo V15 G5 IRL 83GW006AED i5-13420H 8GBRam 512GB NVMe Intel UHD Graphics
585.00 USD
Lenovo V15 G5 IRL 83GW006AED i5-13420H 8GBRam 512GB NVMe Intel UHD Graphics
- Processor: Intel Core i5-13420H
- RAM: 8GB DDR5 RAM
- Storage: 512GBSSD NVMe
- Graphics: Integrated Intel UHD Graphics
- Display: 15.6″ FHD
- OS: DOS
11
People watching this product now!
Description
Lenovo V15 G5 IRL 83GW006AED i5-13420H 8GBRam 512GB NVMe Intel UHD Graphics
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Model | 83GW006AED |
| Series | Lenovo V15 G5 IRL |
| Product Type | 15.6″ Business Laptop |
| Operating System | None |
| Processor | Intel Core i5-13420H |
| Processor Speed | P-Core up to 4.6 GHz / E-Core up to 3.4 GHz |
| Cores / Threads | 8 Cores (4P + 4E) / 12 Threads |
| Cache | 12 MB Intel Smart Cache |
| Chipset | Intel SoC Platform |
| RAM | 8 GB DDR5-5200 |
| Memory Slots | 2× DDR5 SODIMM |
| Max RAM | Up to 32 GB |
| Storage | 512 GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD |
| Max Storage | Up to 1 TB M.2 SSD |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Screen Size | 15.6″ |
| Display | FHD TN Anti-Glare |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Color Gamut | 45% NTSC |
| Touchscreen | No |
| Keyboard | Arabic, Non-Backlit |
| Touchpad | Precision TouchPad |
| Camera | 720p HD with Privacy Shutter |
| Audio | Stereo Speakers, HD Audio |
| Microphone | Dual-Array Microphones |
| Wireless | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 |
| Ethernet | Gigabit RJ-45 |
| Ports | USB-C, 2× USB-A, HDMI 1.4b, RJ-45, Audio Jack |
| Security | TPM 2.0, Kensington Nano Lock, Camera Privacy Shutter |
| Battery | 47Wh |
| Power Adapter | 65W Round Tip |
| Color | Business Black |
| Material | PC-ABS |
| Dimensions | 359.2 × 235.8 × 18.3 mm |
| Weight | 1.61 kg |
| Included Accessories | Lenovo 15.6″ Casual Toploader |
| Certifications | RoHS, TÜV Rheinland Low Blue Light, MIL-STD-810H |
| Special Features | Modern Standby |
Additional information
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-13420H |
| Display | 15.3″ 60Hz |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Storage | 512GB NVMe |
| OS | FreeDos |
