HP ProBook 440 G10 Intel Core i7-1355U 8GB RAM 512GB SSD Intel UHD Graphics 14? FHD FreeDOS
895.00 USD
HP ProBook 440 G10 Intel Core i7-1355U 8GB RAM 512GB SSD Intel UHD Graphics 14? FHD FreeDOS
- Processor: Intel Core i7-1355U
- RAM: 8GB DDR5 RAM
- Storage: 512GB SSD NVME
- Graphics: Integrated Intel Graphics
- Display: 14″ FHD
- OS: DOS
Out of stock
6
People watching this product now!
SKU:
967U1ET
Category: Consumer
Description
HP ProBook 440 G10 Intel Core i7-1355U 8GB RAM 512GB SSD Intel UHD Graphics 14? FHD FreeDOS
| Category | Specification |
|---|---|
| Operating System | FreeDOS |
| Processor Family | 13th Generation Intel Core i7 |
| Processor (CPU) | Intel Core i7-1355U (up to 5.0 GHz with Intel Turbo Boost Technology) |
| CPU Cores / Threads | 10 Cores / 12 Threads |
| CPU Cache | 12 MB L3 |
| Graphics | Integrated Intel UHD Graphics |
| Memory (RAM) | 8GB DDR4-3200 MHz |
| Memory Slots | 2 ? SODIMM |
| Internal Storage | 512 GB PCIe NVMe SSD |
| Display Size | 14-inch |
| Display Type | IPS |
| Display Resolution | Full HD (1920 ? 1080) |
| Screen Finish | Anti-glare |
| Bezel | Narrow Bezel |
| Touchscreen | No |
| Brightness | 250 nits |
| Color Gamut | 45% NTSC |
| Dimensions (W ? D ? H) | 32.19 ? 21.39 ? 1.99 cm |
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-1355U 1.7GHz up to 5.0GHz |
| Display | 14″ FHD |
| Graphics | Intel Graphics |
| Storage | 512GB NVMe |
| OS | FreeDos |
