HP 15-fd0268ne Intel Core i5-1334U 16 GB DDR4 512 GB M.2 SSD 15.6″ FHD
725.00 USD
HP 15-fd0268ne Intel Core i5-1334U 16 GB DDR4 512 GB M.2 SSD 15.6″ FHD
- Processor: Intel Core i5-1334U
- RAM: 16GB DDR4 RAM
- Storage: 512GB SSD NVMe
- Graphics: Intel Iris Xe Graphics
- Display: 15.6″ FHD
- OS: DOS
6
People watching this product now!
SKU:
C5LR9EA
Category: Consumer
Description
HP 15-fd0268ne Intel Core i5-1334U 16 GB DDR4 512 GB M.2 SSD 15.6″ FHD
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | HP |
| Product Type | 15.6″ Laptop |
| Operating System | FreeDOS |
| Processor | Intel Core i5-1334U |
| Processor Generation | 13th Gen |
| Processor Speed | Up to 4.6 GHz |
| Cores / Threads | 10 Cores / 12 Threads |
| Cache | 12 MB |
| RAM | 16 GB DDR4-3200 |
| Storage | 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Screen Size | 15.6″ |
| Display | FHD Micro-Edge Anti-Glare |
| Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 250 nits |
| Color Gamut | 62.5% sRGB |
| Keyboard | Full-Size Backlit Soft Gray Keyboard with Numeric Keypad |
| Webcam | HP True Vision 720p HD |
| Microphone | Dual-Array Digital Microphones |
| Audio | Dual Speakers |
| Wireless | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4 |
| Ports | USB-C, 2× USB-A, HDMI 1.4b, Audio Combo, AC Smart Pin |
| Battery | 3-Cell 41Wh Li-ion Polymer |
| Optical Drive | None |
Additional information
| Brand | HP |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-1334U |
| Display | 15.6″ HD |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage | 512GB NVMe |
| OS | FreeDos |
